↑ Return to Про регіони

Дрієніца

Село Дрієніца засноване у ХІV столітті (перша письмова згадка датується 1332 роком).

Корінні жителі займалися переважно сільським господарством. Розводили овець, велику рогату худобу. Дехто працював  у лісі. У сьогоднійшній час село налічує близько 700 жителів. Адмиіністративне підпорядкування :   Сабінов,  Пряшівського краю. Історично Дрієніца завжди належала до Шаріського регіону, у  минулому столітті до  Шаріш –Земплінської жупи; і називалася Шома. Ця назва угорського походження.

У 1949 році Щома було переіменовано на Дрієніцу. Але назва Шома використовується до тепер. Тут проживають переважно представники  словацької національності і католицької релігії. У 50-х років  ХХ століття, ( коли заборонитли греко-католицьку церкву), частина населення перейшло  у православну віру. У селі проживають представники  української національністі, тому у 50-х роках  у місцевій  початковій школі почали  викладати українську мову обов’язковою. Це тривала до 80-х років.

Село Дрієніца лежить на  південних схилах Черговського хребта,  чотири кілометри на  північ від Сабінова, 25 кілометрів на північ від Пряшова.  Центр села знаходиться на висоті 445 метрів над рівнем моря. Але село витягнуте вздовж потічка: нижній кінець знаходиться на висоті 374 метрів над рівнем моря,  а верхній -  1068. Домінують тут бурі лісові, суглинні ґрунти , кам’янисті  і кислі ґрунти.

Площа населеного пункту  становить  1021 га, з яких  137 га ріллі, 807 га ліс, гірські луки і пасовища,  77 га  - житловий район.
Околиці села є дуже зручними для активного відпочинку у будь-яку пору року. Тут є лісові пішохідні доріжки, що переплітаються, і спонукають до прогулянок у літку, а для катання на лижах взимку. Свіже лісове повітря сприяє справжньому відпочинку  та оздоровленню. А якщо комусь захочеться випити запашної кави чи  смачно поїси – до послуг туристів  кав’ярня, приватні ресторанчики і зручні готелі.

Зона відпочинку Drienica-Лиса починається трохи вище верхньої частини села. Тут є котеджне містечко, що поступово переходить в зону відпочинку.  Саме тут розташовано  різні готелі, оздоровчий центр (басейн, солярій, сауна, фітнес, масаж і т.д.) і гірськолижний схил з чотирма підйомниками. Трохи далі –  крісельна канатна дорога, яка з’єднує нижню зону відпочинку з горою Лиса, на якій  можна теж кататися на лижах, санях. Для того, щоб  смачно поїсти та відпочити у затишних готелях не потрібно спускатися вниз, адже все це є безпосередньо на Лисій.   На горі також є багато приватних садиб. Відпочинкова зона  функціонує  цілий рік. Взимку  - це, в основному,  зимові види спорту:  катання на лижах та санях. Літні місяці є ідеальними для прогулянок і їзди на велосипеді.