Коротко про місто

Місто Перечин – адміністративний центр (російською Перечин, угорською Perecseny, чеською Perečín, словацькою Perečany) Перечинського району Закарпатської області. Розташоване в долині річки Уж за 21 км на північ від обласного центру Ужгород. Через місто проходить асфальтований шлях Ужгород – Самбір – Львів, Ужгород – Стрий – Львів, залізнична магістраль Чоп – Київ. В Перечині знаходяться залізничний та автобусний вокзали, від яких можна доїхати до міст Львова, Ужгорода, В.Березний, Свалява. Існують дві легенди про походження назви міста. Перша вказує на входження даного населеного пункту до володінь магната Перечиня. Друга говорить про те, що назва походить від слова «перечинь», тобто перетин двох річок – Ужа і Тур’ї.

Задокументована історія Перечина починається ХІІІ ст. Вперше в 1399 році Перечин згадується як населений пункт, що входить до складу Ужгородської домінії Другетів.

В ХVI – XVII ст. ст. Перечин у складі Ужанської жупи входив до Імперії Габсбургів. У другій половині XIX ст. місто, як і все історичне Закарпаття, входило до складу Австро-Угорщини. З 1919 р. по 1939-й – у складі Чехословаччини. Протягом 1939- 1944 р.р. перебувало під окупаційним режимом фашистської Угорщини. Від жовтня 1944 р. по червень 1945-го – у складі державного утворення Закарпатська Україна. Надалі Перечин, як і всі закарпатські землі, аж до 1991 р. входив до Української РСР у складі СРСР. З 1991 р. – у складі Закарпатської області в незалежній Українській державі.

Перечин – місто з кліматом м’яким, помірно-континентальним з надмірно достатнім зволоженням, нестійкою весною, неспекотним літом, теплою осінню і м’якою зимою.

Рельєф тут різноманітний, майже 80 % площі становить гірська місцевість, лише 20 % – низовина. Навкруг Перечина – гори. Серед них найбільшими є Плішка (779 м. н. р.), Синаторія (776 м. н. р.), Новосільська скала (776 м. н. р.), Ясіня (654 м. н. р.), Кичера (662 м. н. р.). Вони вкриті різноманітною рослинністю, а навколо них формуються живописні ландшафти.

  У Перечина є власні прапор і герб, які були затверджені 1999 року. На гербі зображено дерево, що вкоренилося в ѓрунт, рік першої згадки про місто (1399), а також сині смужечки річок Ужа і Тур’ї, русла яких зливаються на території міста. zakarpatskij-perechin-pid-zagrozoju-povnogo_16030prapor

Перечин — місто з кліматом м’яким, помірно-континентальним з надмірно достатнім зволоженням, нестійкою весною, не спекотним літом, теплою осінню і м’якою зимою. Рельєф тут різноманітний, майже 80 % площі становить гірська місцевість, лише 20 % — низовина. Навкруг Перечина — гори. Серед них найбільшими є Плішка (779 м. н. р.), Синаторія (776 м. н. р.), Новосільська скала (776 м. н. р.), Ясіня (654 м. н. р.), Кичера (662 м. н. р.). Вони вкриті різноманітною рослинністю, а навколо них формуються живописні ландшафти, які сприяють відпочинку та оздоровленню.

  У Перечині проживають переважно українсці, але є також громада ромів, представники угорської національності, словаки, німці, євреї. Сьогодні у місті проживає 7 200 чоловік. Історично, переважна більшість жителів –греко-католики. Але коли греко-католицька віра була заборонена, то більшість вірників перейшли до православної церкви.

У сучасному Перечині є чотири храми: два православні, греко-католицький, римокатолицький.

05 07 220